Audi Al:ME
Otomobil Modelleri

Audi Al:ME Sektöre Yeni Bakış Açısı Getiriyor

Alman devi Audi Al:ME model araba ile sektöre büyük bir adım atmayı planlıyor. Al:ME ile birlikte günümüzde hızla artan insan nüfusu ve taşıt sayısına bağlı trafik yoğunluğu ile araç park sorunlarının önüne geçmeye çalışacak.

Audi’nin Şangay Otomobil Fuarı’nda standında yer verdiği Audi Al:ME şimdilik sadece öngörü aşamasında yer alıyor. Gelecekte oluşacak ciddi trafik sorunlarına karşı son teknoloji ile donatılmış, iletişim ve bilgi sistemlerinin ağırlıklı olduğu otonom bir araç olan Al:ME fuar katılımcıları tarafından oldukça ilgi gördü.

İnsanların araç kullanımı esnasında keyifli ve eğlenceli vakitler geçirmesi için geliştirilecek olan aracın otomobil, ofis ve ev arasında üçüncü yaşam merkezi olacak şekilde tasarlanması bekleniyor. Audi bu konuda araca ekleyeceği donanımlar sayesinde insanların araçlarında son derece rahat bir şekilde hareket edebileceğini ön görüyor.

Audi Al:ME modelinin uzun yolculuklarda kaliteli zaman geçirme konusunda şoföre ve yolculara alternatifler sunabilme özelliği olacak. Şu ana kadar tanıtılan ve duyurulan özelliklerine göre yakıt, zaman, çevre, konfor, lüks gibi konularda en üst düzeyde performans sergileyerek yolculuk deneyimini farklı bir boyuta taşıyacak.

Audi Al:ME Özellikleri

Şehir içi ve şehirler arası yolculuklarda rahat bir sürüş deneyimi yaşatmak isteyen araç 125 beygir gücünde olacak. Fütüristik tasarım özelliği ile piyasada adından bahsettirmeyi hedefleyecek. Tasarımın son derece göz alıcı olması planlanıyor. Çevreye karşı son derece duyarlı olacak. Elektrikli olması ile karbondioksit emisyonu sıfır olacak.

Aracın en önemli özelliklerinden bir tanesi de sürücüsüz olarak hareket edebilme özelliği olacak. Bu özellik sayesinde araçtaki herkes keyifli bir şekilde sohbet edebilecek ve vakit geçirebilecek. Böylelikle gelişen teknolojiyle yavaş yavaş sokaklarda görmeye başladığımız sürücüsüz araçlardan bir tanesi Audi Al:ME olacak.

Audi Al:ME Tasarım
Audi Al:ME Tasarım

Araçta yer alacak sensörler ve donanımlar sayesinde sürücü ve yolcular araçla iletişim kurabilecek ve araç onlara eğlenceli vakitler geçirebilmeleri için alternatifler sunacak.

Araç ofis ortamını bünyesinde bulunduracak. Rahat koltukları ve çalışma masası desteği sayesinde yolculuk esnasında yolcular çalışmalarını yapabilecek. Bilgisayar desteği sayesinde bilgisayar işlemleri yapılabilecek. İletişim teknolojisiyle gerekli görüşmeler yapılacak.

Yolculuk esnasında sürücü ve yolcular istedikleri zaman meditasyon yapabilme imkanına kavuşacak. Uzmanlarca hazırlanacak meditasyon paketleri ile birlikte herkes rahatlatıcı zaman geçirebilecek.

Araç içerisinde bulunduracağı mini buzdolabı sayesinde isteyen kişiler istedikleri an yemek yeyip içecek içebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir