Yeni Ford Focus 2019
Otomobil İnceleme

Yeni Ford Focus 2019 İnceleme

Yeni Ford Focus kullanıcılarına daha fazla teknoloji, yenilenmiş aktarma organları ve daha fazla güvenlik teknolojisi ile beraber gelmiştir. Buna ek olarak, yeni Ford Focus çeşitli gövde seçeneği ile sizin zevkinizi yansıtacak şekilde kişiselleştirilebiliyor.

Kasa tipinde de çok çeşitli olan Focus, toplamda 4 kapılı sedan modeli, 5 kapılı station wagon modeli ve 5 kapılı hatchback modeli ile 3 çeşittir. Burada Ford şirketi Focus severlerin geri bildirimine göre tasarlanıp alıcıya sunulduğunun üzerinde durmaktadır. İlk bakışta geriye doğru uzatılmış ve kaput genişletilmiş olduğu göze çarpmaktadır. İç tasarımında hem yolcu kısmında hem de bagaj kısmında daha fazla alan bulunmaktadır.

Ford 2019 yılında çeşitli yeni kararlar almış durumda. Bu karar çerçevesinde Ford yeni modellerindeki konfigürasyon sayısını azalttı. Daha önce  yaklaşık olarak 360 olan bu sayı yeni modellerinde sunulduğu pazarlara göre değişiklik göstermekle beraber 26’ya kadar indirdi. Buna bağlı olarak da ortak parçaların daha iyi kullanılmasına olanak sağlıyor. Bunla beraber de Ford yedek parçaların tedarik edilmesindeki süreci şimdiden düzene sokmuş durumda.

Yeni Ford Focus İç Tasarım
Yeni Ford Focus İç Tasarım

Güven Veren Ford Co-Pilot360

Co-Pilot360 aktif sürücü destek teknolojisi Ford Focus özellikleri arasına entegre edilmiş durumda. Bu teknoloji Stop & Go, hız işaretleri tanıma, şerit takip sistemi ve adaptif hız sabitleyici gibi çeşitli sürücülere kullanım kolaylığı ve güvenliği sunan teknolojileri beraberinde getirmiş. Ayrıca adaptif ön aydınlatma özelliği ile otomobildeki kameraları aktif bir şekilde kullanarak dönüşlerde ve karşımıza çıkabilecek yol işaretlerinde daha iyi aydınlatma sunarak sürücü görüş alanını daha geniş bir açıya taşımaktadır.

2019 Ford Focus Teknolojileri

Aktif Park Yardımcısı’nda yapılan ufak yenilikler ile vites seçimi, hızlanma ve fren desteğini de yenilemiş ve daha iyi park etme olanağı sağlamıştır. Kaçış Direksiyon Asistanı teknolojisi ile kaza esnasında etrafta bulunan durmuş veya yavaşlayan arabaları tespit ederek aracın yönlendirilmesini sağlamaktadır. Bu da yeni Ford Focus’u rakiplerinden daha güvenli bir model olması konusunda öne çıkaran en önemli özelliklerin başında gelmektedir. FordPass Connect özelliği ile arabada bulunan maksimum 10 cihaza kadar dahili hücresel modem olmakta ve Wİ-Fİ Hotspot desteği sağlamaktadır. Arabayı alırken opsiyon kısmında sunulan navigasyon sistemi canlı trafik güncellemeleri alabilmekte ve yolculuk esnasında sizlere daha iyi hizmet sunmaktadır. Bunlara ek olarak bu sistem; medya akışı, uzaktan araç konumunu görebilme, kilit açma ve kapatma, durum kontrolü ve motor kapatma gibi çeşitli değişik işlevlere de sahiptir.

Ford SYNC 3 özelliği ile son dönemlerde oldukça popüler olan kablosuz şarj özelliğini kullanıcılarına sunmuştur. Gövde kısmında yer alan 8 inç dokunmatik ekran Apple CarPlay ve Android Auto desteği bulunmaktadır. Oldukça şık olan göstergeleri, elektrikli park freni ve döner vites özelliği de göz zevkine hitap eden detaylardandır. 2019 Ford Focus beraberinde getirdiği HVAC klima sistemi ile daha hızlı soğutma ve ısıtma olanağını kullanıcılarına sunmaktadır.

Yüksek Performans ve Verimli Güç Sunan Yeni Ford Focus

Motor kısmına bakıldığında 1.0 ve 1.5 gibi 2 seçenek yer almaktadır. Burada 2.0 modelini Türkiye pazarına sürmemesi dikkat çekmektedir. Ancak buna yapılan açıklamada artan kur  endeksine göre fiyatı daha cazip olmasını sağlamak için olduğu ifade edilmiştir.

Yeni Ford Focus Paket Seçenekleri ve Fiyatı

Paket seçeneği olarak 3 çeşit opsiyon bulunmaktadır. Bunlar Trend X, Titanium ve ST-Line’dır. Bu opsiyonlardan en dolusu ST-Line paket seçeneğidir.

Son olarak 2019 Ford Focus fiyatı paket ve kasa tipine göre değişiklik göstermektedir. 4 kapılı sedan modeli ele alındığında Trend X paketi 154.00 TL’dir. Bu durum Titanium paketinde 170.000 TL’dir. 5 kapılı hatchback modeli ele alındığında Trend X paketi 165.000 TL, Titanium paketi 170.000 TL ve ST-Line paketinde 190.000 TL’dir. Son kasa tipi olan station wagon modelinde Trend X paketi 159.000 TL, Titanium paketinde 175.000 TL ve ST-Line paketinde 231.000 TL’dir. Bu fiyatlar Ford’un 2019 Mart ayı için broşüründe duyurduğu fiyatlardır. Bunlar zamana ve dolar kuruna göre değişiklik gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir