Yerli otomobil Lansmanı
Otomobil Haberleri

Yerli Otomobil 2022 Yılında Lasmanla Tanıtılacak

Yerli otomobil projesinde çalışan CEO Mehmet Gürcan Karakaş, yerli projenin nasıl ilerlediğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Karakaş’ın açıklamalarına göre otomobil 2022 yılı içerisinde belirlenecek bir lansman tarihi ile birlikte tanıtılacak.

Yerli otomobil projesinden sorumlu olan Türkiye Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaş İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen bir etkinliğe katıldı. Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Uluslararası Dünya Akıllı Şehirler Kongresinde gerçekleştirilen bir panelde konuşma yapan CEO Karakaş kendilerine sıkça yöneltilen sorulardan bahsetti. Proje ekibine en çok projenin şu anki aşaması, nasıl ilerlediği, planlar neticesinde belirlenen tarihlerde neler olacağı, zamanlama probleminden kaynaklı gecikmenin olup olmadığı gibi soruların kendisine ve ekibine sıkça sorulduğunu belirtti.

Yerli Otomobil Büyük Bir Pazar Ağına Sahip Olacak

Yerli Otomobil

CEO Karakaç yerli otomobil için ulusal ve global dünyada büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Ayrıca sözlerine bunları da ekleme yaptı: ” Bulunduğumuz yüz yılda otomobil sektörü artık çok daha fazla önem kazanmış durumda. Sektör büyük bir dönüşüm sürecinde. Ülke olarak bizimde bu dönüşümden asla geri kalmamamız, fırsatları çok iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Bize sık sık sorulan sorulardan birisi otomobil çıktığında pazarı olacak mı, çıkacak otomobil modeli satılacak mı sorusudur. Buna çok net bir şekilde cevap vermek gerekirse evet çok büyük bir pazar ağı mevcut. Zaten biz bu yola çıkmadan önce otomobil yapmak için değil bir otomobilden daha fazlasını yapmak için çıktık. Bu yüzden bizim hiç bir korkumuz tereddüdümüz yok. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir