Yeni Porsche Cayenne Coupe
Otomobil Haberleri

Porsche Cayenne Coupe Suv Ailesinin Yeni Üyesi Oldu

Dünya otomotiv devi Porsche, SUV ailesinin yeni üyesi olan Porsche Cayenne Coupe serisini tanıttı. Yeni Porsche Cayenne Coupe ilk bakışta göze çarpan dinamik hatları ve özel tasarım detayları ile diğer Cayenne modellerinden ayırt ediliyor. Yeni Cayenne Coupe 340 HP ve 550 HP olmak üzere turbo süper şarjlı iki farklı motor seçeneği Mayıs ayında yollara çıkacak.

2019 Porsche Cayenne Coupe Tasarımı

Yeni Porsche Cayenne Coupe Tasarımı
Cayenne Coupe Tasarımı

Önceden de SUV modelleri üreten Porsche, yeni Porsche Cayenne Coupe ile beraber SUV ailesini genişletti. Yeni Porsche Cayenne Coupe tasarımı bakımından diğer Cayenne modellerinden ayıran özellikleri arasında diğer modellerden ziyade kendine has tasarlanmış bir arka tasarım, adaptif arka spoiler, iki tekli koltukla aynı özellikte bir arka benç ve iki farklı tavan dizaynı ile diğer Cayenne modellerine kıyasla daha keskin tasarım hatları yer alıyor.

Adaptif tavan spoiler’ı Cayenne Turbo sayesinde aktif aerodinamik özellikleri barındıran ilk SUV modeli olmuştu. Yeni Porsche Cayenne ile bu özellik bir adım daha ileri taşınıyor. Bu modelin dış tasarımına uygun olarak entegre edilen spoiler, 90 Km ve daha yüksek hızlarda 135 mm genişleyip arka dingil üzerinde bulunan basıncı arttırıyor ve verimliliği yükseltiyor.

Sabit Camlı Panoramik Tavan ve Paket Seçenekleri

Yeni Porsche Cayenne Coupe Paket Seçenekleri
Yeni Cayenne Coupe Paket Seçenekleri

Porsche Cayenne Coupe paket seçenekleri sabit olarak 2,16 metrekarelik sabit camlı panoramik tavan barındırmaktadır. Karbon tavan üç hafif spor paketlerden herhangi birinde mevcut olup; bu paketler arasında spor tasarım özellikleri, yenilenen ve önceki nesillerden daha hafif olan 22 inçlik GT Tasarım jantlar, merkezi klasik damalı kumaştan yapılmış deri koltuklar, iç tasarımında ön planda karbon ve Alcantara vurguları yer alıyor. Aynı zamanda Porsche Cayenne Turbo Coup paketinde spor egzoz takımı da bulunuyor.

Daha Geniş İç ve Bagaj Hacmi Barındıran Yeni Cayenne Coupe

Yeni Porsche Cayenne Coupe İç ve Bagaj Hacmi
Cayenne Coupe İç ve Bagaj Hacmi

Yeni Porsche Cayenne Coup iç hacmi bakımından standart olarak 4 kişi düşünüldüğünde içindeki yolculara geniş bir alan imkanı tanıyor. Arka koltuklarda bulunan yolcular diğer Cayenne modellerine göre 30 mm daha alçak bir konumda seyahat ediyor. Alçaltılmış spor tasarımı ile daha geniş tavan boşluğu yer alıyor. Bu şekilde yolcularında ferah bir iç dizayn izlenimi oluşturuyor. Cayenne Coupe bagaj hacmi açısından normal olarak 652 litrelik bir bagaj alanı bulundurmaktadır. Bu alan gündelik hayat için oldukça tatminkar bir alandır. Lakin arka koltuklar yatırılarak bu alan 1,540 litreye çıkarılabilmektedir.

Geniş Motor Yelpazesi İle Porsche Cayenne Coupe

2019 Cayenne Coupe motor seçeneği açısından kullanıcılarına geniş bir motor yelpazesi ile gelmektedir. Altı silindir, süper şarjlı ve iç litrelik piston hacmine sahip Cayenne Coupe motoru 340 HP değere ve 450 Nm azami torka ulaşabiliyor. Sport Chrono paketine sahip seri üretim araçları 6 saniyede 0’dan 100’e ulaşmaktadır. Bu süre paket seçenekleri ile değişmektedir. Ayrıca aracın azami hızı 243 Km’dir. Paketinin en üstünde yer alan Porsche Cayenne Turbo Coupe, dört litrelik V8 motor, ikiz süper şarj, 550 PS ve 770 Nm özellikleri barındıran bir motor ile karşımıza çıkmaktadır. Bu modelde 0’dan 100’e çıkma süresi 3,9 saniyedir ve 286 Km azami hıza ulaşabilmektedir.

Porsche Cayenne Coupe Mayıs Sonunda Yerini Alacak

Daha şimdiden geniş bir otomobil sever kitlesinin dikkatini çeken Cayenne Coupe, daha şimdiden ön sipariş toplamaktadır. Resmi olarak Mayıs ayının sonunda Porsche Merkezleri’nde yerini alacak ve severlerinin canlı canlı görüp test edebilmesine olanak sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir