Yeni Nesil Peugeot 208
Otomobil Haberleri

Yeni Nesil Peugeot 208 Tanıtıldı

Yeni Nesil Peugeot 208 , 2019 Cenevre Otomobil Fuar’ında resmi bir şekilde tanıtılmış olacak. Yeni Peugeot 208 tamponun içine doğru uzanan LED gündüz farlarıyla dikkatleri üzerine doğru çekmeyi hedeflemiş durumda. Bunun yanında ön kısımda bulunan büyük ızgarası da oldukça dikkat çekmektedir.

Adeta küçük bir aslanı anımsatan görünüşü elde etmesinin en büyük göstergesi; kaslı çamurluklar (kabartmalı görüntü sunuyor), stoplarla bağlı bir şekilde duran eğimli bagaj yapısıdır. Jant çapları ise 17 inçe kadar yükselmiş durumda.

GT, GT Line, Allure, Active ve Access donanım paketleriyle birlikte tanıtılan yeni nesil Peugeot 208 paket seçeneklerinde çamurlukları, yan aynaları ve tavanı parlak siyah renkte seçebilme imkanı da sunmaktadır. Bunların yanı sıra da büyük bir cam tavanın da donanım içerisinde bulunduğunu belirtmekte fayda var. C sütununda donanım seviyesi yazan aracın arka bölümü ise biraz daha yuvarlak çizgilere sahiptir. Motor seçenekleri arasında bulunan çift çıkış egzoz ise aracın daha dinamik bir şekilde görünmesine büyük katkı sağlamış.

Yeni Nesil Peugeot 208
Yeni Nesil Peugeot 208

Yeni Nesil Peugeot 208 İç Dizaynı

Bütün araçlarında olduğu gibi iç dizaynda giden devrime bu araçta da devam eden Peugeot dijital gösterge paneli, üstten ve alttan düzleştirilmiş direksiyon simidi, kontrast renklerde dikiş iplikleri ve 10 veya 5,7 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran sunmaktadır. Orta konsol bölümünde bulunan fiziksel düğmeler ise aracın iç dizaynında çok şık bir görüntü olmasını sağlamış. Oldukça büyük bir bagaj hacmine sahip olan aracın bagajı 265 Litre hacmindedir ve bu hacim elektrikli modellerinde de aynıdır.

Araç piyasaya ilk çıktığında elektrikli model ile birlikte satışa sunulması da çevre dostlarını oldukça memnun etmektedir. E-208 olarak adlandırılan elektrikli sürümü 136 beygir gücünde ve 260 Nm tork üretebilmektedir. Bunun yanında paylaşılan detaylarda ise aracın 0-100 km/s hıza ulaşması ise 8,1 saniye olarak belirtilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir