Yeni Mercedes CLA Shooting Brake
Otomobil Haberleri

Yeni Mercedes CLA Shooting Brake Tanıtıldı

Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılmış olan yeni nesil Mercedes CLA Shooting Brake otomobil severler tarafından bütün ilgileri üstüne topladı.

Yeni Mercedes CLA Shooting Brake
Yeni Mercedes CLA Shooting Brake

Kompakt station için sportif yorumunu aldı. Mercedes CLA Shooting Brake, bu yorumu hak etmesinin nedeni arka tarafa doğru gittikçe alçalan tavandan ve eğimli bagaj kapağı. Arabaya katmış olduğu sportif görünüştür. 2.0 litrelik turbo motora sahip olan CLA Shooting Brake hemen hemen bütün özelliklerini CLA’dan almış gibi görünüyor. Bahsettiğimiz motor 306 beygir güce sahip ve 400 Nm tork sunuyor. 4 Matik dört teker çekiş sistemi, otomatik şanzımanda da sahip olduğu 7 ileri çift kavramalı vitese sahip olacak.

Ön ve arka koltuklarda oturan yolcular için sunulan dirsek mesafesini de genişletti. CLA Shooting Brake daha keyifli ve rahat bir yolculuk sunuyor. Baş mesafesine gelecek olursak, aracın baş kısmında yeni model ile birlikte ön tarafta 8 milimetre ve arka tarafta ise 9 milimetre daha geniş bir baş mesafesi sunmaktadır.

Yeni Mercedes CLA Shooting Brake
Yeni Mercedes CLA Shooting Brake

A serisi arasında en kullanışlı araba olarak da bilinen CLA Shooting Brake bagaj hacmini arttırarak da bu durumu bir kez daha kanıtlamış oldu. Önceki modellerine göre 10 litrelik bir bagaj hacmi artışı sunuyor. Bagaj kapağının daha geniş olması sayesinde ise rahat bir yükleme alanı sunmaktadır.

MBUX bilgi eğlence sistemi ve aktif süspansiyon gibi birçok zengin özelliği de içinde barındıran Mercedes CLA Shooting Brake firmanın bu sınıfta sunduğu son teknoloji özellikle sahip.

Müşteri ile buluşması ise kesin olmamakla birlikte eylül ayı gibi görünüyor. Benzinli ve dizel motor tercihlerini de içinde barındıracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir