Yeni BMW X3 M ve X4 M
Otomobil Haberleri

Yeni BMW X3 M ve X4 M Tanıtımı Yapıldı

BMW daha öncesinde X5 ve X6 modellerinde karşımıza çıkan M versiyon arabaları şimdi de orta sınıfta bulunan SUV model BMW X3 M ve BMW X4 M olarak satışa sunacak. Bu iki araçta da BMW’nin en büyük iddiası SUV kelimesinde karşılaştığımız S (Sport) harfinin hakkını vermek. İki aracın da birbirlerine çok yakın modeller olduğundan dolayı M versiyonu iki araca da aynı anda geldiği ve prototiplerin de aynı anda halk karşısına çıkması da dikkat çekmektedir.

Yeni BMW X3 M ve X4 M özellikleriyle dikkat çekmekte

Yeni BMW X4 M

Yeni tanıtılan araçların maksimum hızı elektronik olarak 250 km/s olarak sabitlenmiştir. Ancak diğer BMW modellerinde de karşılaştığımız gibi M Driver’s Package olarak bilinen M Sürücü Paketi seçildiği taktirde maksimum hız 280 km/s’e kadar yükselmektedir.

Yeni çıkan X3 ve X4’ te yeni nesil olan 3,0 litrelik sıralı 6 silindir çift turbo motor ve 480 HP güç üretmesi sayesinde 0’ dan 100 kilometreye yaklaşık olarak 4,2 saniyede ulaşmaktadır. M Competition modelinde ise 30 HP’lik bir artış sonucunda 0-100 hızını 0,1 saniye kadar azaltıp 4,1 saniyeye kadar düşürmektedir.

Standart BMW’lerle aynı olan arkadan itiş özelliği X3 M ve X4 M otomatik vites şanzımanına sahip ve 8 ileri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ön tamponlarında büyük hava girişi sistemi bulunan X3 M ve X4 M’i X3 ve X4’ten ayıran en önemli özellikleri arasında arka tampondan çıkan iki çift yuvarlak egzoz, özel jantlar, yan aynalar ve siyah ön ızgaradır. İç dizayn olarak farklara bakıldığında ise direksiyon simidi, orta konsol, özel koltuklar ve dekorlar dikkat çekmektedir. BMW M kanadı yöneticisi olan Frank van Meel, yapılan bu güncellemelerin araçların kendi segmentleri arasında standart belirleyici bir öncülüğü olacağını ifade etti. Araçların şu anda hala kamuflajlı halleri olsa da tahminlere göre yıl sonuna kadar araçların tanıtılacağı ve satışa sunulacağı tahmin edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir