Yeni Volkswagen Golf
Otomobil Haberleri

Volkswagen Golf 2020 Görüntüleri Gün Yüzüne Çıktı

Planlara göre yılın ikinci yarısında tanıtılacak olan yeni Volkswagen Golf modelinin resimleri kamuoyuna yansıdı. Daha önce kamuflajlı olarak çekilen resimlerin aksine yeni resimleri tasarımı hakkında da önemli bilgiler verdi.

Alman otomotiv devi Volkswagen, severlerinin büyük bir heyecanla beklediği yeni Volkswagen Golf serisini Cenevre Otomobil Fuarı’nda kamuoyuna paylaşmasa da son yayınlanan resimler ile yeni modelin tanıtımını yapmış kadar oldu. Test edilirken sürekli farklı renklerle karşımıza çıkan yeni Volkswagen Golf 2020, resimlere bakıldığı kadarıyla dünya prömiyerini gerçekleştirmeye hazır olduğu anlaşılıyor.

Volkswagen Golf 2020
Volkswagen Golf 2020

Yeni Volkswagen Golf Tasarımı

Yeni Volkswagen Golf tasarımı ele alındığında genel hatları itibariyle önceki yıllarda üretilmiş Golflerin genel hatlarından çok uzaklaşmadığı göze çarpıyor. Lakin yeniden mühendisler tarafından dizayn edilmiş ön tampon, ön farlar ve kaputun üzerinde yer alan çizgiler ile 8.nesil Golf’ün yeni tasarım anlayışıyla geldiğini de ifade etmek gerekmektedir. Bunların haricinde omuz çizgilerinin bir miktar yükseltildiği ve yenilenen grafiklere sahip stop lambalarıyla beraber bagaj spoilerının  küçük bir miktar daha genişlediği fark ediliyor. Yan aynaların konumu da bir başka göze çarpan detaylar arasında yer almaktadır. Konum itibari ile eski nesillerden daha aşağıda bulunduğu ilk bakışta söylenebilmektedir.

Çekilen resimlerde ne yazık ki aracın iç tasarımı hakkında bir bilgi sahibi olmamızı sağlamıyor. Beklentiler iç kısımda kullanılan malzemelerin kalitesinin daha da arttırılması yönünde. Ayrıca gösterge paneli ve bilgi eğlence sisteminin yeniden elden geçirilmesi de söylentiler arasında yer almaktadır. Ağırlık açısından 45 kg daha azaltılacağı gelen bilgiler arasında yer almaktadır.

Motor Kısmında Bir Sürpriz Olmayacak

Yeni Volkswagen Golf modelinin kaputu altında herhangi bir yenilik olacağı düşünülmüyor. Bu modelde de geçen modellerde olduğu gibi 1.0 ve 1.5 turbo benzinli motorlar ile 1.6 turbo dizel motorlarla yola devam edilecek gibi gözükmektedir. Şanzıman tarafına geçildiğinde ise 6 ileri manuel ile 6 ve 7 ileri DSG şanzıman çeşitlerine gene devam edilecek.

Fiyat Hakkında Kesin Bir Bilgi Yer Almıyor

Tüm bu bilgilere rağmen henüz fiyat konusunda herhangi bir kesin bilgi bulunmamaktadır. Henüz resmi tanıtımı gerçekleşmediği için de herhangi bir tahmin yapılamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir