Yeni Bentley Bentayga Speed
Otomobil Haberleri

Bentley Bentayga Speed Rekorlar Kırarak Çıktı

Bentley’in Bentayga Speed olarak adlandırdığı dünyanın en hızlı Suv modeli yollara çıktı. Azami hız olarak 360 km’ye ulaşabilen Bentley Bentayga Speed, 0’dan 100 kilometreye 3.9 saniye gibi iddialı bir rakamla ulaşabiliyor. Aracın kalbinde yer alan 6.0 litrelik W12 motoru 626 Hp güç ve 900 Nm tork üretiyor.

Harika Mühendislik Çalışması Bentley Bentayga Speed

Bentley Bentayga Speed
2020 Bentayga Speed

Büyük Britanya’da tasarlanan ve üretilen Bentley Bentayga Speed, bu zamana kadar üretilmiş en güçlü ve performanslı Suv modeli özelliğini taşımaktadır. Seri üretime başlanan bu model ünlü 6 litrelik W12 motor barındırmaktadır. Geçmişteki W12 motorlara göre geliştirilmiş bu motor 626 Hp ve 900 Nm tork üretebilmektedir. Bentayga modellerinden alışık olduğumuz dört çeker sürüş sistemine sahip olan Bentley Bentayga Speed’de, elektronik diferansiyel kilidi ve çeşitli sürüş dinamiği modu yer almaktadır. Sport modunda sürücüye daha dinamik bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Ayrıca daha büyük egzoz yapısı ve daha sert süspansiyon ayarı ile de sürücülerin bu maceraya ortak olmasını sağlıyor.

Spor ve Sadeliğin Aynı Hatlarda Buluştuğu İç Kabin

Bentley Bentayga Speed İç Kabin
Alcantara Kumaş Koltuklar

Bentley Bentayga Speed modelinde sadece performans detayları ön plana çıkarılmamıştır. Aynı zamanda kullanıcılarına spor ve sadeliğin aynı hatlarda buluştuğu iç kabin ile oldukça premium bir otomobil izlenimi de verilmektedir. Mühendislerin el hünerleriyle tasarlanan Bentayga Speed’in iç kabini, modern İngiliz tasarımın bir örneğidir. Tasarımın ön plana çıkması için farklı noktalarda kullanılan farklı renkleri de iç kabinde görülebilmektedir. Buna ek olarak müşterilerine opsiyonel olarak koltuk arkalarına ‘’Speed’’ kelimesi de işlenebilmektedir. Yolcu tarafına metalden imal edilmiş ‘’Speed’’ yazısı konsol kısmını süslerken, kabin girişinde bulunan aydınlatmalı basamakta yer alan ‘’Speed’’ yazısı arabaya binecek yolcuları karşılamaktadır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir