Audi Q4 e-tron
Otomobil Haberleri

Audi Elektrikli Araç Q4 e-tron tanıtımını Cenevre’de yaptı

Uluslararası düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarında Audi’nin elektrikli araç tanıtımı Audi severleri oldukça mutlu etti. Audi daha önce de elektrikli otomobil atağını gerçekleştirmişti. Ancak bu sefer çok daha farklı bir model ile elektrikli araç sektörüne öncülük etmeye başladı. Bu yıl gerçekleşen Cenevre Otomobil Fuarı’nda Audi Q4 e-tron concept tanıtımını yaptı. Audi Q4 e-tron tanıtımı sırasında ziyaretçiler tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Gerçekten çok hoş bir tasarıma sahip olan bu SUV model aracın elektrikli araba olarak piyasaya sunulması ise çevrecileri de oldukça mutlu etti.

Audi Q4 E-Tron
Audi Q4 E-Tron

4,59 metre uzunluğuna sahip olan bu araç 4 kapılı kompakt SUV olarak tanıtıldı. İki tane elektrikli motora sahip olan araç 301 HP (225 kW) güç üretebilme kapasitesine sahip. Dört çekiş özelliği olan bu araç quattro sistemine sahip ve 450 kilometre menzili var. Saatte 180 kilometre gibi yüksek hızlara ulaşan bu elektrikli araç 0 ile 100 arasına 6,3 saniyede çıkabiliyor.

Volkswagen’in elektrikli araç için daha önce kullanıp geliştirdiği MEB platformuna sahip olan Q4 e-proton seri üretime 2020 sonlarına doğru geçmesi planlanıyor ve Audi’nin 5’inci elektrikli otomobil olarak piyasaya sürülcek.

Audi E-Tron GT

Audi’nin Cenevre’de tanıttığı bir diğer araba modeli ise Audi e-tron GT. İlk olarak Los Angeles Otomobil Fuar’ında tanıtılan bu araç Avrupa’da ilk olarak Cenevre Otomobil Fuarı’ında görücüye çıktı. 4 kapılı coupe konsept otomobil modeline sahip olan bu elektrikli otomobil 590 HP güç üretebilen iki elektrikli motora sahip ve yaklaşık 400 kilometreye kadar ulaşan menzile sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir